Nurofen raceala si gripa, 200mg/30mg, 24 comprimate filmate, Reckitt

Vandut de FARMACIA YUGA

In stoc

Pret

33,99 Lei
Descriere produs

Nurofen Raceala si Gripa 200 mg/30 mg comprimate filmate, combina actiunea a doua ingrediente active, ibuprofen si pseudoefedrina, actionand asupra simptomelor de gripa si raceala.

- Ameliorareaza rapid simptomele de gripa si raceala
- Contine ibuprofen si pseudoefedrina
- Are efect antiinflamator, analgezic, antipiretic
- Se elibereaza fara prescriptie medicala

Mod de administrare:
Adulti si copii de peste 12 ani: doza initiala este de 2 comprimate filmate, apoi 1 sau 2 comprimate filmate la intervale de 4 - 6 ore in functie de necesitati.
A nu se depasi doza maxima de 6 comprimate filmate Nurofen Raceala si Gripa 200mg/30 mg (1200 mg ibuprofen, respectiv 180 mg clorhidrat de pseudoefedrina) pe zi.

Prezentare:
24 comprimate filmate

Consulta prospectul complet AICI

Doza de yuga

Doza de yuga: La fel ca si in dezvoltarea ibuprofen, Nurofen continua pe acelasi drum pentru a gasi noi modalitati de a furniza antiinflamatoare eficiente in Romania.

Indicatii si recomandari: Acest medicament este recomandat pentru utilizare pe termen scurt. Daca simptomele se inrautatesc sau daca medicamentul este necesar pentru mai mult de trei zile, adresati-va medicului.

SKU 00025-7478383
EAN 5949031300138
Brand Reckitt
Livrat de FARMACIA YUGA
Vanzator FARMACIA YUGA
Review-uri de la alti clienti
Scrie un review
Pentru produsul
Nurofen raceala si gripa, 200mg/30mg, 24 comprimate filmate, Reckitt
ca

Te-ar putea interesa si

In fiecare casa, pe fiecare masa, aducem natura mai aproape de oameni.

Produse similare

In fiecare casa, pe fiecare masa, aducem natura mai aproape de oameni.